Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Czy według ciebie powodzenie w życiu oznacza bycie szczęśliwym?

Gdyby szczęście było torbą, to jak musiałaby być duża? Czy znalazłyby się w niej pieniądze, miłość, przyjaźń, dobre samo­poczucie, dobre zdrowie i spokój ducha? Co robisz, żeby być szczęśliwym? Czy potrafisz odkrywać drobne przyjemności i cieszyć się nimi, czy może raczej uważasz, że życie jest nic niewarte? Jeśli sytuujesz się w tej drugiej grupie, to najwyższa pora zareagować, bo nigdy nie przyniesie ci to nic dobrego. Tracisz tak dużo czasu na rozpamiętywanie najdrobniejszych nawet potknięć, że zapominasz o korzystaniu z życia. Nie po­trafisz już wtedy delektować się chwilą obecną, zapachem skoszonej trawy, spotkaniem z przyjaciółmi, uśmiechem dziecka…

Szczęście wymaga wysiłków, wydostania się z tego błęd­nego koła, w jakie kiedyś wpadłeś. Nie możesz wymagać od życia, aby podało ci na srebrnej tacy wszystko to, czego pra­gniesz. Aby odnosić sukcesy i w ten sposób przybliżać się do szczęścia, trzeba wziąć się w garść, zapomnieć o małych nie­powodzeniach i przestać myśleć o tym, że inni dźwigają na barkach mniejszy ciężar. Otwórz wreszcie oczy! Spójrz na lu­dzi upośledzonych fizycznie, którym udaje się przezwyciężyć kalectwo. Podziwiaj ich osiągnięcia: narciarzy bez jednej nogi i paraplegików uprawiających pływanie niczym wyczynowcy. Spójrz na niewidomych, którzy zostali pisarzami i świetnymi gawędziarzami. To wspaniali ludzie – ich żądza życia powinna być dla ciebie wielką lekcją!

W ten sposób zacząłeś robić pierwszy bilans, który będzie wzbogacany w miarę czytania tej książki. Jeśli rzeczywiście zamierzasz osiągnąć powodzenie w życiu, niezależnie od tego, jaką ono przybierze formę, będziesz stopniowo przechodził od lektury do praktyki. Podobnie jak w przypadku sportowców i gwiazd estrady lub filmu, trening, wytrwałość i technika do­prowadzą cię do pozytywnych zmian. Ty również będziesz po­prawiał własne rekordy i coraz pewniej kroczył w stronę suk­cesu – takiego, jakiego kiedyś pragnąłeś.

Możliwość komentowania jest wyłączona.