Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Czy powodzenie w życiu to według ciebie umiejętność przezwyciężania własnych słabości?

Czy masz wrażenie, że gdyby nie pewien niedostatek fizyczny lub jakiś problem emocjonalny, wszystko byłoby możliwe? Na to też musisz zwrócić uwagę. Nie popadaj w kompleksy, uwierz w siebie. Albo jeszcze lepiej: pokochaj samego siebie! Spójrz na aktorów, którzy często przyznają, że przed występem w teatrze zjada ich trema, nawet wtedy, gdy znają doskonale tekst i dzięki próbom opanowali wszystkie ruchy i mimikę. Jednak gdy kurtyna idzie w górę, niesieni zawodową pasją, za­pominają o zdenerwowaniu. Ty też możesz, dzięki codziennym wysiłkom, wejść z powodzeniem na scenę życia. Nie pozba­wiaj się radości płynącej z rozmowy i z przyjacielskich związ­ków tylko dlatego, że czasem się czerwienisz lub nie wiesz co powiedzieć.

Postanowione? No to do roboty!

Wykorzystuj każdą chwilę, by nabierać doświadczenia. Musisz przezwyciężyć swą bojaźliwość. Idź rano do sklepiku osiedlowego i regulując rachunek, powiedz wyraźnie jedno mi­łe zdanie, które powtarzałeś sobie przez cały poprzedni wie­czór, na przykład: ?Ma pani naprawdę wyśmienity chleb”. Na­tychmiast zobaczysz rezultat: sprzedawczyni odpowie ci z uśmiechem, wdając się w monolog na temat jakości chleba z małej piekarenki, który jest nieporównywalny z tym, jaki ku­puje się w supermarketach.

Nie obawiaj się! Nie będzie wścibska. Trudno jest rozpo­cząć rozmowę na tematy osobiste. A jeśli mimo wszystko od­czuwasz strach, odczekaj, aż stanie za tobą następna osoba. Sprzedawczyni, nie chcąc narazić żadnego klienta na czekanie, na pewno szybko zakończy rozmowę z tobą. Ale kontynuuj później tę metodę. Próbuj takich rozmów w innych okoliczno­ściach i w różnych miejscach. Przetestowałam tę metodę bar­dzo wiele razy: a to przepuszczając starszą osobę w drzwiach, a to ustępując ciężarnej kobiecie miejsca w autobusie. Wystar­czy jedno krótkie zdanie, żeby nawiązać kontakt. Ludzie po­dziękują ci miłym słowem i uśmiechem. I tak, krok po kroku, takie błahe, ale sympatyczne kontakty dodadzą ci pewności, zaczniesz nabierać zaufania do siebie i innych.

Możliwość komentowania jest wyłączona.