Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Czy powodzenie w życiu kojarzy ci się z dużą ilością pieniędzy ?

Jeśli pieniądze odgrywają najważniejszą rolę, to powiedz, jaką musiałbyś posiadać kwotę, aby uznać, że osiągnąłeś swój cel? Czy jesteś w stanie napisać na kartce konkretną sumę?

Nie należy się tego wstydzić. Marzenie o byciu bogatym nie jest niczym złym. Wyzbądź się takich oporów jak najszyb­ciej ! Z jednej strony, jeśli nie masz odwagi do wyznaczenia so­bie określonego progu, to zmierzasz do porażki, nawet niczego nie zaczynając. Jeśli nie wyznaczasz sobie żadnego celu, to jak zamierzasz go osiągnąć? Z drugiej strony, to nie pieniądze są czymś brudnym i wstydliwym, lecz to, jaki możemy z nich zro­bić użytek. Powiedz sobie, że pieniądze są po prostu wynagro­dzeniem za wykonaną pracę.

Pieniądze zaspokajają podstawowe potrzeby: pożywienie, dach nad głową i odzienie. Pragniesz więcej? Nie czuj się z te­go powodu winny. Suma, o jakiej marzysz, będzie gwarancją zaspokojenia twoich potrzeb: gdy jest się bogatym, nie trzeba się liczyć z każdym groszem. Twoje dochody muszą ci zapew­nić poczucie bezpieczeństwa. Nie wstydź się korzystać z owo­ców swojej pracy! Poza tym, gdy osiągniesz bezpieczny po­ziom finansowy, nie będzie żadnych przeszkód, aby poprzez akcje charytatywne skorzystali na tym również inni.

Możliwość komentowania jest wyłączona.