Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Zabić w sobie jaskiniowca

Wybór ubrania pozwala zdefiniować twój wizerunek społecz­ny. Jest to punkt ważny, ale niewystarczający. Trzeba zadbać o wszystkie szczegóły, od estetyki po sposób chodzenia, nie za­pominając o higienie.

Włosy

Niezależnie od tego, czy włosy mają kolor naturalny, czy są farbowane, zawsze muszą błyszczeć czystością i być starannie uczesane. Pojawiające się odrosty nie powinny różnić się kolo­rem od reszty włosów, gdyż świadczy to o braku dbałości o wygląd. Jeśli wybierasz kolor różniący się od naturalnego, to przynajmniej raz w miesiącu musisz je podfarbować. Zanim zmienisz kolor włosów, upewnij się, czy nie zmieni to twojego wizerunku. Włosy ciemniejsze od barwy naturalnej przeważnie nadają bardziej surowy wygląd i postarzają. Należy więc zhar­monizować kolor włosów z odcieniem skóry.

Ogólny stan zdrowia zawsze odbija się na włosach: zdro­wy sposób odżywiania się i dobra forma fizyczna są gwarancją pięknych włosów. Jeśli jesteś chory lub zestresowany, twoje włosy szybko tracą swoją witalność.

Ważne jest, aby używać szamponu dostosowanego do da­nego rodzaju włosów. Jeśli nie wyglądają najlepiej, poszukaj przyczyny: mogą to być problemy hormonalne, pożywienie zbyt bogate w tłuszcze i cukry lub po prostu złe obchodzenie się z nimi (suszenie w zbyt wysokiej temperaturze, zbyt częste farbowanie, za mocna trwała…).

Jeśli masz łupież i nie znalazłeś jeszcze skutecznego sposo­bu leczenia, unikaj marynarek w ciemnych kolorach, na których te białe płatki stają się bardzo widoczne. Ich widok może zniwe­czyć wszystkie twoje starania o to, aby uchodzić za osobę ele­gancką. Do włosów szybko przetłuszczających się należy stoso­wać bardzo łagodne szampony, które pozwalają na częste mycie i regulują wydzielanie się łoju. Do włosów suchych, po umyciu odpowiednim szamponem, należy stosować specjalne odżywki.

Fryzura, na jaką się decydujesz, jest ważnym elementem twojego wizerunku. Długa grzywka, która zakrywa czoło, ko­smyki, które zasłaniają pół twarzy, często są objawem nieśmia­łości. Długie włosy u mężczyzn mogą znamionować twórczą i artystyczną duszę… Krótko obcięte, cieniowane włosy świad­czą często o dynamice i zamiłowaniu do sportu! Włosy upięk­szają twarz i często decydują nie tylko o ogólnej ocenie twoje­go wyglądu, ale też twojej osobowości.

Umów się na spotkanie z fryzjerem stylistą, który chętnie spełni rolę doradcy. Z pewnością zaproponuje ci odpowiednią fryzurę, która spowoduje, że twoje wiotkie włosy wydadzą się bujniejsze. Kobietom wskaże kolor, który najlepiej współgra z odcieniem ich cery (wiele jest brunetek, które upierają się, żeby zostać blondynkami, nie zdając sobie przy tym sprawy, że stracą przez to całą swoją wyrazistość!). Doświadczony stylista będzie też doskonale wiedział, co zrobić z fryzurą, aby odwró­cić uwagę od zbyt dużego nosa, grubej szyi, zbyt niskiego lub zbyt wysokiego czoła…

Dla łysiejących mężczyzn istnieją w zasadzie tylko dwie możliwości: albo zaakceptować ten fakt (co nie jest takie trud­ne, bo łysina wręcz weszła w modę), albo dokonać przeszcze­pu włosów. Nawet jeśli nie znosisz widoku swej gołej czaszki, unikaj jednego: zaczesywania długich włosów rosnących na karku nad jedno, a potem nad drugie ucho.

Możliwość komentowania jest wyłączona.