Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Troska o wygląd i higiena

Zawsze dbaj o swój ogólny wygląd: wypastowane buty, wi­doczne kanty na spodniach lub spódnicy, wyprasowana mary­narka lub żakiet. Nie wahaj się, zwłaszcza latem, zdejmować marynarki, gdy wsiadasz do samochodu, bo pognieciesz cały jej tył. Regularnie oddawaj swoje ubrania do pralni. Wątpliwej czystości kołnierzyki i mankiety natychmiast wywołają u in­nych negatywny obraz twojej osoby – jak zresztą wszystko, co dotyczy higieny.

Stefan, kierownik działu zakupów, przyznaje, że jest wrażliwy na punkcie ogólnego wyglądu sprzedawcy: ?Spoco­ne dłonie i wymięty garnitur, który widać, że przeszedł już swoje – wszystko to pozwala sądzić, że nie idzie mu najlepiej w interesach. To pierwsze wrażenie potwierdza chwilę później sposób prezentacji katalogu, ledwie znalezionego wśród pa- pierzysk, jakie ma w teczce. Moim zdaniem, firma, która nie przywiązuje wagi do prezencji swych pracowników, to firma prędzej czy później skazana na porażkę. Doszliśmy już do pewnej standaryzacji produktów i wszyscy proponują mniej więcej to samo – różnica tkwi wyłącznie w ludziach, którzy te propozycje przedstawiają!”.

Torebka i saszetka

Jeżeli mężczyzna nie lubi nosić papierów w saszetce, tak czy owak, powinien zmniejszyć grubość swojego portfela, notatni­ka z telefonami czy kalkulatora. Wypchane kieszenie marynar­ki całkowicie pozbawiają ją elegancji. Nie należy też zapomi­nać, że wieczorem trzeba opróżnić wszystkie kieszenie i powiesić (a nie rzucać gdziekolwiek) marynarkę na wieszaku, aby odzyskała swoją pierwotną formę.

Jeśli kobieta szuka pióra lub notesu na dnie torebki, nie powinna wypróżniać całej jej zawartości na biurko klienta pod pretekstem, że tak będzie szybciej.

Rozmiar torebki powinien być dostosowany do wzrostu: niski wzrost, mała torebka. Tylko wysoka i postawna kobieta może sobie pozwolić na dużą torbę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.