Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Makijaż

Podkreśla atuty twarzy (oczy, usta) lub skrywa to, co uważasz za pozbawione wdzięku. Podkład wybieraj w zależności od karnacji skóry. Jeśli masz jasną cerę, lepsze będą kolory beżo­wy i miodowy, nawet wtedy, gdy chcesz uchodzić za opaloną, ponieważ widoczna na szyi granica albo, jeszcze gorzej, ślady na bluzce szybko ukażą całą prawdę. Aby być pewną, że się nie pomyliłaś, przeprowadź test na wewnętrznej stronie przegubu dłoni – oczywiście przy dziennym świetle. Uważaj też z grubo­ścią podkładu mającego ukryć jakieś niedostatki, gdyż lubi się on później zbierać dokładnie wzdłuż zmarszczek!

Jeśli masz piękną skórę, wystarczy fluid. Jeśli dodajesz pu­dru, żeby uczynić makijaż bardziej matowym, powinien on być tego samego koloru co podkład. Nałóż go za pomocą grubego pędzla lub płatka kosmetycznego. Następnie wystarczy umie­jętne, a więc uwzględniające kształt i rysy twarzy, rozprowa­dzenie różu na policzkach, aby uzyskać pożądany efekt. Nie należy też przesadzać z ilością różu. Aby nałożyć go w od­powiednich miejscach, uśmiechnij się i przyłóż pędzel na wy­sokości zarysowanych w ten sposób kości policzkowych.

Latem łatwiej jest ukryć pewne niedostatki za pomocą kre­mów samoopalających, które podkreślają opaleniznę natural­ną. Stosując samoopalacz na piękną cerę, zawsze będziesz mia­ła wrażenie, że dopiero co wróciłaś z wakacji. To bardzo dobrze działa na psychikę!

W ciągu dnia makijaż powinien pozostać dyskretny i przed wyjściem sprawdzony w naturalnym świetle. Oczy mogą być umalowane pod kolor źrenic, ale zawsze w zgodzie z całym ma­kijażem. Spojrzenie przybiera różny wyraz w zależności od ko­loru użytego cienia do powiek: ciemny zmniejsza oczy, a jasny powiększa. Aby dodać oczom blasku i wyrazistości, rozpro­wadź jasny kolor po całej powiece, aż do brwi. Następnie połóż ciemniejszy odcień od załamania powieki do linii rzęs. Aby to zrobić, na środku powieki narysuj trójkąt i przeciągnij go aż do skroni. I wreszcie, aby powiększyć oko, za pomocą kredki lub eye-linera poprowadź kreskę wzdłuż rzęs.

Pomadka do ust powinna współgrać z makijażem oczu i dominującym kolorem stroju. Aby dobrze ją nałożyć, posłuż się techniką stosowaną przez profesjonalistów: kredką tego sa­mego koloru co pomadka zarysuj kontur ust (ciemniejszy kolor bardziej je uwydatnia), a następnie rozprowadź pomadkę za pomocą pędzla. Aby pomadka lepiej się trzymała, przed malo­waniem połóż na usta troszeczkę pudru.

Wieczorem makijaż może być bardziej wyrazisty, gdyż prezentuje się w miejscach sztucznie oświetlonych. Makijaż, podobnie jak strój, należy dostosowywać do swego wieku. Do dwudziestego roku życia i powyżej sześćdziesiątki powinien być delikatny. Młode kobiety mogą nieco wzmocnić makijaż oczu, natomiast starsze powinny przywiązywać większą wagę do ust niż do oczu. Do pięćdziesiątego roku życia w zasadzie można sobie pozwolić na wszystko!

Do usuwania makijażu, w trosce o własną skórę, należy stosować odpowiednie środki. Ważne jest również, aby dogłęb­nie czyścić skórę łagodnym, drobnoziarnistym peelingiem. Troska o wygląd twarzy i ciała zawsze dobrze o tobie świad­czy. Zrób sobie zatem tę przyjemność i popracuj trochę nad swą urodą. Dzięki temu nabierzesz większego zaufania do swego ciała – zobaczysz, jak potrafi się ono zmieniać i jak po­zytywnie wpływa to na twój stan Wewnętrzny… Chwile spę­dzone w łazience i przy toaletce nigdy nie są stratą czasu. Cho­dzi o to, aby wykorzystać je do lepszego poznania samej siebie. Będąc zadbaną, bardziej się polubisz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.