Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Dobieraj kolory do swojej karnacji i osobowości

Niektóre kolory są jak fałszywi przyjaciele, nie ufaj im. Nie w każdym kolorze będzie ci do twarzy. Unikaj odcieni, w których wyglądasz niekorzystnie lub które wymagają zmiany koloru włosów!

Dobieraj kolor swoich ubrań do koloru skóry, oczu i wło­sów. Możesz poszerzyć paletę odcieni, stosując całą gamę ko­lorów uzupełniających lub zwracając uwagę na sam materiał: błyszczący będzie odbijał więcej światła niż matowy. Stąd ten sam kolor raz będzie się wydawał cieplejszy, a raz zimniejszy.

Biel i jasne kolory poszerzają. Czerń, absorbując światło, wyszczupla. Podobnie ze wszystkimi kolorami ciemnymi. Bądź czujny, gdy kupujesz ubrania w paski. Z pewnością paski wydłużają sylwetkę, ale tylko wtedy, gdy przebiegają pionowo, gdy są cienkie i nie za bardzo kontrastowe! W wieku dojrzałym kieruj się raczej w stronę kolorów spokojnych, zastępując na przykład żółć jasną szarością.

Niezależnie od tego jak bardzo kochasz kolory, powinieneś ograniczyć ich liczbę w ubiorze. Gdy będzie ich więcej niż trzy, twój obraz stanie się agresywny i zamazany. Jeśli lubisz mate­riały kwieciste, możesz je dobrać do koloru dominującego.

Każdy kolor wysyła jakiś przekaz: żółty wyraża radość i pozytywne nastawienie, sprzyjając komunikacji z innymi; granatowy, kolor munduru, wzmacnia autorytet i szacunek. Do ciebie należy wykorzystanie tego atutu, aby uwypuklić jedną ze swoich zalet albo umniejszyć jedną ze swoich wad.

  • Wybieraj ubiór według swojego gustu i sylwetki, a przede wszystkim w taki sposób, aby harmonizował z obrazem, jaki chcesz wywołać u innych.
  • Nie staraj się ukryć za pomocą stroju swoich wad; po­myśl raczej o uwypukleniu zalet.
  • Nadmiar kolorów jest oznaką złego gustu.
  • Ubranie powinno być dostosowane do osoby i do miejsca, a nie odwrotnie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.