Jestes w: Home > Równowaga osobista > Twoje powodzenie w życiu zacznie się od razu po przeczytaniu ostatniej strony

Buty

Ich kolor zależy od głównego stroju. Jeśli garnitur jest czarny, buty też będą czarne, a nie brązowe czy popielate. Podobnie z paskiem. W przypadku kobiet, które lubią nosić kolorowe bu­ty, rajstopy też powinny być kolorowe, a nie czarne – aby unik­nąć zbyt rzucającego się w oczy kontrastu.

O buty zawsze trzeba dbać. Co byś pomyślał o elegancko ubranej kobiecie (lub mężczyźnie), której buty byłyby całe za­kurzone albo miały zdeformowane obcasy? Znam twoją odpo­wiedź. Zachowaj więc ten sam krytycyzm w stosunku do siebie! Twoje buty powinny być codziennie pastowane. Dbaj też o ich stan ogólny. Dobry szewc może im znacznie przedłużyć żywot. Idealnie byłoby mieć kilka par i po zdjęciu wkładać do środka prawidła, aby się nie deformowały. Zarezerwuj też jedną parę wyłącznie na wieczorne wyjścia.

Krawat i chusteczka w butonierce

Powinny być dopasowane do całości stroju. Sprawdź, czy kra­wat jest odpowiedniej długości – nie może sięgać poza pasek ani kończyć się w połowie brzucha. Unikaj krawatów w prąż­ki do garnituru w kratkę i wystrzegaj się tak zwanych krawa­tów tematycznych, czyli z obrazkami lub napisami.

Możliwość komentowania jest wyłączona.